Prototypowanie 3D

Prototypowanie 3D

Proces projektowy, który współcześnie jest stosowany, zawsze wspiera się zaawansowaną elektroniką oraz najnowszymi zdobyczami technologii. Obecnie metody te pozwalają na przyspieszenie tworzenia projektów, na etapie projektowania wstępnego (inżynierskie programy graficzne i symulacyjne) oraz prototypowania (wydruki 3D).

WYTWARZANIE PROTOTYPÓW – DRUK 3D

Prototypowanie 3D jest to jeden z najbardziej istotnych elementów, ponieważ na tym etapie możemy finalnie wychwycić błędy konstrukcyjne, które nie zostały „wyłapane” do tej pory. Tworzenie prototypu jest jednak procesem długotrwałym i kosztownym. Technologia druku 3D poprawiła wiele w zakresie czasu powstawania prototypu, jak i jego ceny. Warto więc zwrócić się w stronę szybkiego prototypowania i podjąć współpracę z naszą firmą.

PROTOTYPOWANIE DRUK 3D – IDEALNA TECHNOLOGIA TWORZENIA PROTOTYPÓW

Obecnie do drukowania przestrzennego wykorzystywane są różne materiały oraz różne rozwiązania technologiczne. Ważną rzeczą, o jakiej należy wiedzieć to to, że  technologie druku 3D są metodami addytywnymi, czyli przyrostowymi. Bryła, jaką uzyskujemy tworzona jest na zasadzie budowania jej warstwa po warstwie… Jako że druk 3D jest zaprzeczeniem metod ubytkowych, to jest on pozbawiony wielu ich  wad.

Druk 3D pozwala nam tworzyć kształty zdecydowanie bardziej skomplikowane. Druk 3D – nie tylko plastik! Druk 3D kojarzony jest głównie z tworzeniem prototypów lub małych serii produkcyjnych, takich materiałów jak: ABS, PLA, PET, NYLON. Należy jednak pamiętać, że druk 3D to również wytwarzanie prototypów za pomocą żywić światłoutwardzalnych, a także spiekania proszków metali.

BUDOWA PROTOTYPÓW

Drukarki 3D zdecydowanie obniżają koszty tworzenia prototypu oraz przyśpieszają termin wdrożenia produktu. Pierwszą rzeczą, jaka ma zdecydowanie duży wpływ na tę tendencję, jest skrócenie czasu powstawania prototypu. Dzięki niemu inżynierowie lepiej wykorzystują swój czas, co przekłada się na realny zysk.

ROZWIĄZANIA DLA LOTNICTWA I SPORTÓW MOTOROWYCH

Zastosowania druku 3D jest bardzo szerokie. Współpraca z firmami  z branży lotniczej i motoryzacyjnej w zakresie prac związanych z  ochroną przed ogniem i hałasem pozwoliła nam na rozwój również w tym kierunku. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ściśle współpracujemy ze światowy liderem w tej branży, jakim jest firma TEKNOFIBRA – producent mat i osłon termicznych.

Szybkie prototypowanie 3D to część szerszej oferty. Więcej informacji znajduje się w zakładkach:

SKONTAKTUJ SIĘ