Rapid Prototyping 3D

Szybkie Prototypowanie 3D

Wprowadzanie nowych produktów i rozwiązań jest często kosztowne i czasochłonne. Wykorzystując nowe technologie, można znacząco zredukować zasoby niezbędne do tworzenia prototypów. Pomaga w tym rapid prototyping, czyli szybkie prototypowanie,

Rapid prototyping – na czym polega?

Szybkie prototypowanie określa sposób pracy z projektem, w którym dąży się do szybkiego wykonania skalowalnego modelu. Taki model jest funkcjonalny, co pozwala sprawdzić jego działanie. Do wykonania modelu, często wykorzystuje się druk 3D, ponieważ pozwala on niskim kosztem, precyzyjnie, w krótkim czasie wykonać funkcjonalne modele.

To z kolei ułatwia wytwarzanie nowych prototypów i pozwala sprawdzić, jak funkcjonują w rzeczywistości.

Rapid prototyping często wykorzystuje inne rozwiązania, takie jak projektowanie 3D CAD, czy też skanowanie 3D. Pozwalają one zwiększyć wydajność pracy na etapie projektowania, co ułatwia wykonanie prototypu.

Szybkie prototypowanie a technologia druku 3D – o czym warto pamiętać?

Drukarki 3D doskonale sprawdzą się do szybkiego prototypownia, ponieważ umożliwiają tanią produkcję jednostkową. Tradycyjne metody obróbki są kosztowne, gdy należy przygotować pojedyncze sztuki.

Ponadto drukarki 3D tworzą one wydruk warstwa po warstwie. Wykorzystują metodę addytywną. To z kolei pozwala zrealizować projekty, których nie można wykonać tradycyjnymi metodami ubytkowymi. Dlatego techniki szybkiego prototypownia z wykorzystaniem druku 3D dają nowe możliwości projektantom.

Warto także podkreślić, że technologie druku 3D wykorzystują nie tylko popularne filamenty ABS i PLA. Mogą pracować z szeregiem materiałów, taki jak Pet, Nylon, żywice światłoutwardzalne, a nawet metal. Dlatego szybkie prototypowanie to uniwersalna technika, która sprawdzi się do realizacji różnych projektów.

Szybkie prototypy druk 3d i inne usługi dla Twojej firmy

Nasza firma oferuje nie tylko realizację szybkich prototypów, zapewniamy kompleksowe usługi z zakresu druku 3D. Oferujemy m.in. skanowanie, oraz wsparcie w projektowaniu 3D CAT. Dzięki temu pomagamy przedsiębiorstwom szybciej realizować projekty, a to pozwala oszczędzać czas i pieniądze.

Realizujemy usługi na terenie całego kraju. W naszej ofercie znajdziesz m.in. druk 3D Warszawa. A jeśli chcesz zapoznać się z koszami współpracy, to sprawdź, jak wygląda wycena druku 3D. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i zapewniamy spersonalizowane podejście.

SKONTAKTUJ SIĘ