Usługi 3D dla firm

Druk 3D to nowoczesna technologia, która pozwala tworzyć trójwymiarowe przedmioty na podstawie modeli 3D – zaprojektowanych czy powstałych w wyniku zeskanowania. 3D innowacje oferuje drukowanie 3D dla firm. Dostarczamy naszym klientom profesjonalne i kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.

Dlaczego i gdzie warto wykorzystać druk 3D?

Wydruk 3D sprawdzi się w wielu zastosowaniach i branżach. Firmy korzystają z niego m.in. do tworzenia prototypów oraz modeli. Nowoczesne technologie pozwalają na testowanie różnych koncepcji biznesowych, a także tworzenie prototypów, które będą tańsze od takich tworzonych na maszynach CNC. Powstają w stosunkowo krótkim czasie, co pozwala na szybką weryfikację i ewentualną korektę oraz ponowny wydruk. Poprawiony wydruk nadaje się już do tworzenia form i produkcji przemysłowej.

Dodatkowo technologia druku 3D zaliczana jest do wytwarzania addytywnego. Projekt powstaje poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw filamentu. Dzięki temu w porównaniu do metody ubytkowej (frezowanie, szlifowanie) pozwala na wytwarzanie bardziej skomplikowanych kształtów (w tym np. pustych w środku). Pozwala też ograniczyć straty materiałowe.

Dlatego technologia druku 3D daje projektantom nowe możliwości tworzenia prototypów i stosowania rozwiązań, które są trudne do realizacji tradycyjnymi metodami.

Drukowanie 3d dla firm – jakie usługi oferujemy?

Nasza firma realizuje kompleksowe usługi druku 3D dla klientów profesjonalnych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. projektowanie 3D CAD dla firm. Możemy przygotować dla Ciebie projekt 3D oryginalnego elementu. Usługi te są skierowane m.in. do posiadaczy starych maszyn, do których nie ma już części zastępczych, lub które są ciężko dostępne na rynku.

Projekt 3D możemy przygotować np. na podstawie oryginalnych elementów lub zdjęć, a nawet rysunków. Oczywiście elementy podczas projektu można modyfikować, co pozwoli zwiększyć ich użyteczność.

Prototypowanie to kolejna usługa, którą oferujemy. Drukarki 3D pozwala ją wytwarzać precyzyjne modele kosztem niższym w porównaniu do tradycyjnych metod. To z kolei pozwala weryfikować, czy projekty są zgodne z założeniami i spełniają swoje funkcje. Dzięki temu najpierw można przetestować wydruk i dopiero później dostosować przemysł do produkcji nowej części.

Oferujemy także profesjonalne skanowanie 3D dla firm – to usługi, które są doskonałym punktem wyjścia do digitalizacji modeli przestrzennych. Zeskanowane modele mogą zostać udoskonalone i zmodyfikowane, co jest szybsze i tańsze niż projektowanie ich od podstaw.

Usługi 3d dla firm wycena – ile kosztuje druk 3D?

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, ponieważ na koszt druku 3D wpływa wiele czynników m.in. zastosowane tworzywo. Do wyboru są takie surowce jak żywica światłoutwardzalna, ABS, FDM, PLA, PET, TPU, które różnią się metodą ich obróbki. ABS, FDM, PLA, PET i TPU to materiały wykorzystywane w technologii FDM – nakładania na siebie kolejnych warstw stopionego materiału. Żywicę utwardza się w technice SLA.

Materiał należy dobrać rozsądnie, ponieważ wpływa on na precyzję wydruku i finalny efekt. Również złożoność projektu, jego wielkość, wysokość warstwy rodzaj wypełniania, konieczność zastosowania dodatkowych podpór wpływa na cenę wydruku.

Dlatego wycena druku 3D w naszej firmie jest zawsze indywidualna.  Możesz ją wykonać na dwa sposoby. Pierwszym jest skorzystanie z automatycznego kalkulatora, gdzie należy wgrać model, a następnie wybrać parametry druku. Drugą opcją jest kontakt z nami – decydując się na to rozwiązanie możesz także zadać pytania, na które nasza drukarnia 3D odpowie.


SKONTAKTUJ SIĘ